V dnešní době kdy se neustále zvyšují náklady na energie se stále více lidí oprávněně zamýšlí nad různými způsoby alternativního vytápění, které s sebou mnohdy přinášejí výrazné úspory v nákladech na vytápění a energie vůbec.

Pomůžeme Vám s Vaším projektem a na základě našich dlouhodobých zkušeností vypracujeme a zrealizujeme.

Rádi Vám pomůžeme s jeho modernizací v zájmu dosažení úspor a tepelného komfortu.

KONTAKTUJTE NÁS ZDE.


Jestliže se rozhodujeme jaký zdroj vytápění pro nás bude vhodný, tak je třeba zvážit tyto základní faktory: provozní náklady, komfortnost a investiční náročnost.

Dále je třeba brát v potaz další omezení či limity, jako je například stav současného zdroje či dostupnost paliva.

Na výběr potom máme hned z několika druhů vytápění:

  • Tepelné čerpadlo - stále více oblíbenější zdroj vytápění, který je šetrný k životnímu prostředí a dosahuje velmi uspokojivých provozních nákladů a komfortního provozu.
  • Solární systém - tento typ alternativního vytápění slouží převážně k ohřevu teplé vody, protože pohonem je slunce, které svítí právě v době, kdy není potřeba objekty vytápět, dobře navržený solární systém je schopen vyrobit až 60% energie pro ohřev roční spotřeby teplé vody.
  • Kotle na pelety či peletky - automatické kotle na pelety jsou velmi šetrné k životnímu prostředí, mají vysokou účinnost a jsou velmi jednoduché na obsluhu a nenáročné na údržbu
  • Kotle na dřevo - tyto kotle jsou konstruovány pro spalování dřeva, nabízejí možnost spalovat velké kusy dřeva, kdy je velmi vysoká účinnost dosahující až 87% podle typu použitého dřeva.